Sapanca Turu

istanbul hotel transfer

Sapanca Turu

Sabah  Bolu’da “ Köfteci Hasan “ Restoran da kahvaltımızı yaptıktan sonra  bizi bekleyen minibüslerimizle  Yedigöller’e hareket ediyoruz. Turumuza yolumuz üzerinde Kapankaya Seyir Terası’ndan  harika bir manzara izleyerek  başlıyoruz. Kapankaya, yaklaşık 49.600 hektarlık bir alanı kapladığı için, Gözlem Kulesi’nden doğayı izlemek bir başka güzel.   

Rehber eşliğinde YEDİGÖLLER  Milli Parkını gezmek için   yola çıkıyoruz. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacağız. Özellikle sonbaharda o yaprakların yere süzülüşünü görmek ve ortaya çıkan kızıl tabiatın atmosferinde kaybolmak için 7 göller, gidebileceğiniz yerlerden  en güzeli. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur ağaçlarında ki renk cümbüşünün içinde kayboluyoruz. Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Büyük göl, Serin göl, Derin göl, Nazlı göl, Küçük göl, İnce göl, Sazlı göl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi bizi bekliyor… Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra Bolu’ya dönüyoruz.  

Bolu’da Uluslararası Köroğlu Parkı’na gidilecek. Öğlen  yemeği  ve alışveriş için serbest zaman verilecek, sonra otelimize geçilecek.  

Sabah kahvaltısı sabah Bolu’da yapılacak. Rehber eşliğinde Yedi Göller Milli Parkına gitmek için yola çıkıyoruz. 

Yedigöller'e vardığımızda,  Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek, kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp, çaylarımızı da içtiktikten sonra yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor… Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra, Bolu’ya doğru haraket ediyoruz. panoromik gezilmesinden sonra Bolu Köroğluheykelinin önünde buluşmak üzere öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Serbest  zamandan sonra otelimize geçiyoruz.